آموزش

اینورتر اینوونس

قطعات صنعتی به‌ عنوان پر فروش‌ترین محصولات در بازار شناخته می‌شوند. چه بسا اینکه عملکرد این قطعات در صنایع مختلف اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. بدون شک تبدیل جریان دی سی به جریان آسی در بسیاری از صنایع مهم است. حال این تبدیل در بسیاری از ماشین آلات صنعتی و خانگی یک مسئله مهم تلقی می‌شود. برای اینکه بسیاری از دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی صنعتی و خانگی از انرژی الکتریکی مورد نیاز بهره‌مند شوند، پس به کارگیری اینورتر الزامی است. هم اکنون رقابت شدیدی در بین برندهای مختلف اینورتر در بازار وجود دارد. حال مشتریان به دنبال اینورترهایی هستند که با آخرین تکنولوژی روز به تولید می‌رسند. هم اکنون شما کاربران گرامی به‌ منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اینورتر اینوونس با ما همراه باشید.

 

آشنایی با اینورتر اینوونس

 

 

اینورتر یا مبدل یک نوع کنترل کننده دور موتور است. اینورتر به‌عنوان یک دستگاه الکترونیکی قدرت چنین قابلیتی دارد که جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل کند. قطعاً امروزه در صنایع مختلف تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب و بلعکس آن اهمیت بسیار زیادی دارد. از این رو اینورتر به‌عنوان یک مبدل جریان برق برای کاربردهای بسیار زیادی استفاده می‌شود. این دستگاه‌های کنترل‌کننده سرعت برای راه‌اندازی موتور کاربرد دارند. در واقع با تغییر همزمان فرکانس و ولتاژ به الکتروموتور باعث تغییر جریان می‌شود.

اینورتر اینوونس یکی از اینورترهای بسیار مطرح در بازار جهان است. این قطعه صنعتی توسط شرکت اینوونس کشور چین به تولید می‌رسد. اینوونس یکی از کمپانی‌های بسیار بزرگ و مطرح چینی است که با کیفیت‌ترین اینورترها را طراحی می‌کند. این مجموعه سال‌هاست در حوزه محصولات اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد. هم اکنون تنوع زیادی از محصولات اتوماسیون صنعتی نظیر انواع مدل‌های اینورتر اینوپنس توسط این شرکت به تولید می‌رسد. اینورترهای تولید این شرکت مطرح مناسب استفاده برای تمامی کاربردهای صنعتی هستند.

سطح خرید اینورترهای این شرکت هم اکنون در بازار کشور بسیار زیاد است. کیفیت بالا، پیشرفته بودن، ساختار این اینورترها و مقرون به صرفه بودن قیمت اینورتر اینوونس باعث شده سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. این برند هم اکنون عرضه کننده پیشرفته‌ترین قطعات صنعتی در بازار جهان است. شما می‌توانید سری‌های مختلفی از اینورترهای پرقدرت این شرکت مطرح را همین حالا تهیه کنید.

 

اینورتر اینوونس

مطالب فنی بیشتر:

 

 

مدل‌های اینورتر اینوونس

 

اینورتر اینوونس را می‌توان به‌عنوان پر فروش‌ترین اینورتر در بازار ایران برشمرد. اینورترهای تولیدی شرکت اینوونس هم اکنون در سری‌های مختلفی روانه بازار می‌شوند. این تنوع به حدی است که نیاز تمامی صنایع مختلف برطرف می‌شود. حال برخی از انواع اینورترهای تولیدی این شرکت شناخته شده عبارتند از:

 

  • اینورتر اینوونس مدل MD380 به‌صورت سه فاز با رنج توان 2.2 تا 500 کیلووات
  • اینورتر اینوونس مدلMD320 به‌صورت تکفاز با رنج توان 0.4 تا 3.7 کیلووات
  • اینورتر اینوونس مدل MD310 به‌صورت سه فاز با رنج توان 0.4 تا 18.5 کیلووات
  • اینورتر اینوونس مدل MD200 به‌صورت تکفاز با رنج توان 0.4 تا 1.2 کیلووات
  • اینورتر اینوونس مدل MD290 به‌صورت تکفاز با رنج توان 0.4 تا 450 کیلووات
  • اینورتر اینوونس مدل MD500 به‌صورت سه فاز با رنج توان 22 تا 450 کیلووات

 

طرز کار اینورتر اینوونس

اینورتر اینوونس به‌عنوان یکی از اجزای سیستم الکترونیکی وظیفه خاصی به عهده دارد. قطعاً شما نیز می‌خواهید با طرز کار اینورتر اینوونس آشنا شوید. تمامی انواع اینورترها به ویژه مبدل الکتریکی شرکت اینوونس می‌تواند فرکانس یا سطح ولتاژ برق ورودی را به راحتی تغییر دهد. در واقع با کمک اینورتر برق با کیفیت بهتری برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی تامین خواهد شد.

این قطعه از یک باتری یا خازن انرژی الکتریکی دریافت می‌کند. در نتیجه برق دی سی را به راحتی به برق متناوب با فرکانس و سطح ولتاژ مشخصی تبدیل خواهد کرد. قطعاً برای شما هم جالب است که این پروسه چگونه و از چه طریقی اتفاق می‌افتد؟ فرآیند تبدیل جریان برق در اینورتر توسط روشن و خاموش شدن پیوسته کلید قدرت صورت می‌گیرد.

 

کاربریهای اینورتر inovance

 

اینورتر اینوونس به‌عنوان یک برند بی‌رقیب در بازار سطح کاربرد بسیار بالایی دارد. قطعاً در صنایع مختلف تمامی صاحبان مشاغل به دنبال اینورترهایی با کیفیت مطلوب هستند. حال چه برندی بهتر از برند اینوونس که در بازار سطح استقبال بسیار بالایی دارند.‌ کاربریهای اینورتر inovance هم اکنون بسیار زیاد است اما از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اینورتر را برای برق خودرو مورد استفاده قرار می‌دهند. معمولاً اینورترها در برق خودرو برای تبدیل برق ۱۲ ولت دی‌سی به برق شهری کاربرد دارند.

از اینورتر برای مصارف جوشکاری استفاده می‌شود.

از مهمترین کاربری‌های اینورتر می‌توان به کنترل انواع الکتروموتور و پمپ صنعتی و خانگی اشاره داشت.

 

اینورتر اینوونس (inovance)

بیشتر بخوانید: تعمیر اینورتر

قیمت اینورتر اینوونس

 

اینورتر اینوونس هم اکنون توسط شرکت‌های مختلفی به فروش می‌رسد. یکی از مهم‌ترین پارامترهای خرید اینورتر بررسی قیمت آن است. اگر شما مستقیماً از شرکت‌های معتبر تولید یا توزیع کننده خرید کنید قطعاً به مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت اینورتر اینوونس نیز دسترسی دارید. البته پارامترهای متعددی روی قیمت اینورتر تاثیر می‌گذارند. انتخاب یک برند معتبر قطعاً مهم‌ترین عامل تعیین قیمت است. حال که برند اینوونس را انتخاب کرده‌اید، بدون شک به با کیفیت‌ترین اینورتر در بازار دسترسی دارید.

اینورتر از نظر فاز و شکل موج خروجی به ۴ دسته مختلف تشکیل می‌شود. یقیناً هر یک از انواع اینورترها با فاز و شکل موج خروجی مختلف، قیمت متفاوتی نیز دارد.

اینورتر برای مصارف صنعتی و خانگی در مدل‌های سه فاز و تک فاز طراحی شده است. ساختار هر یک از انواع اینورترها و قدرت عملکرد آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. پس قطعاً قیمت نیز بر اساس ساختار اینورتر و قدرت عملکرد آن تعیین می‌شود.

اینورترها از نظر ارتباط با شبکه برق در دو نوع متصل به شبکه و جدا از شبکه طراحی شده‌اند. معمولاً اینورترهای متصل به شبکه فاقد توان ورودی یکنواخت هستند. حال درصورتی‌که اینورتر جدا از شبکه بدون نیاز به اتصال به برق شبکه کار می‌کند. حال هر یک از انواع اینورترها بر اساس عملکرد متفاوتی که دارند، قیمت متفاوتی نیز خواهند داشت.

جمع‌بندی

اینورتر اینوونس به‌عنوان یکی از اینورترهای محبوب در بازار است. هم اکنون سطح فروش این اینورتر نسبت به برندهای دیگر روز به روز افزایش می‌یابد. قطعاً در صنایع مختلف یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات و اجزا همین اینورترها هستند. البته هنگام خرید به توان الکتروموتور، نوع تغذیه و تک فاز و سه فاز بودن اینورتر توجه داشته باشید. از طرفی با در نظر قرار دادن فرکانس موتور، میزان ولتاژ موتور، ولتاژ درایو، ظرفیت و ابعاد می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. اگر برای کنترل سرعت نیز نیاز به یک وسیله الکتریکی کاربردی هستید می‌توانید اقدام به خرید درایو اینوونس کنید.

توجه به سطح کیفیت و انتخاب یک برند هنگام خرید اهمیت بسیار زیادی دارد. چه بسا اینکه شما کاربران عزیز قصد خرید قطعات الکترونیکی نظیر اینورتر inovance را داشته باشید.‌ کارشناسان این مجموعه جهت ارائه اطلاعات لازمه و خدمات ویژه پاسخگوی نیاز شما کاربران عزیز هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *