آموزش, خدمات پس از فروش

نصب و راه اندازی اینورتر

راه اندازی درایو

بعد از اینکه شما تحقيقات خود را به‌صورت كامل انجام دادید، اينورتر مناسبي براي کارگاه، کارخانه، خانه و … خود خریده‌ و آماده هستيد كه آن را بكار بیندازید. ولي از كجا شروع كنيم؟ چند نكته ساده ولي مهم به شما در نصب و راه اندازی اینورتر كمك خواهد كرد.

مكان مناسب برای نصب و راه اندازی اینورتر

فرقي ندارد كه شما می‌خواهید اينورتر خود را بر روي يك وسيله نقليه يا خانه يا دفتر كار خود نصب كنيد، هميشه يك كار را بايد انجام بدهيد، آن هم پيدا كردن يك مكان تميز و امن براي اينورتر است.

اگر می‌خواهید اينورتر با راندمان کاری بیشتری داشته باشید. به دنبال مكاني باشيد كه فضاي آزاد تقریباً مناسبی دارد. که در هنگام وقوع حادثه غیر منتظره، احتمال آسيب ديدن اينورتر كمتر باشد. اينورتر خود را هيچ وقت نزديك يك منبع گرما يا آتش زا مثل کوره های حرارتی یا القایی قرار ندهيد.( مگر اینکه درایو صنعتی مورد استفاده دارای سطح حفاظت بالا نسبت حرارت داشته باشد.) همچنين چون اين دستگاه الكتريكي است بايد كمي از محل‌هایی كه دارای رطوبت يا هر نوع مايع ديگري استفاده می‌شود فاصله داشته باشد. بهتر است درایو به منبع تغذیه ولتاژ ورودی تا حد امکان نزديك باشد و در محفظه ای نصب و نگهداری شود که فاصله هوایی مناسب تعریف شده استاندارد سازنده اینورتر (INVERTER) به خوبی رعایت شده باشد. هوا بتواند به‌راحتی در آن رد و بدل و در جریان باشد.

نگهداری اینورتر

اگر مصرف اينورتر شما برای مصارف خانگی می‌باشد. مكان نگهداری آن در جایی ثابت نصب شود. مثل حالت اول، محل اينورتر فضاي خالي نسبي وجود داشته باشد همچنين بايد از قرار دادن اينورتر در كنار منبع‌های گرما و آتش زا خودداري كنيد. اينورتر بايد در يك جاي خشك قرار بگيرد كه رطوبت آن كم باشد و اين مكان بايد در سايه باشد به عبارتي از برخورد مستقيم نور خورشيد با آن جلوگيري شود.

 

نصب اینورتر

 

بیشتر بخوانید: تعمیر اینورتر

اتصالات اينورتر

براي اينكه وسايل الكتريكي داخل اينورتر تكان اضافي نخورند بايد اينورتر را به‌وسیله پيچ يا … به سطح مورد نظر محكم وصل كرد. مثلاً اگر می‌خواهید اينورتر را در خانه نصب كنيد، بهتر است كه آن را به ديوار پيچ كنيد تا اثر لرزش‌های افقي روي آن حداقل شود.

اتصال اينورتر به باطري

براي اتصال اينورتر به باطري (در مورد اینورتر هایی که قابلیت ذخیره انرژی یا استفاده از باطری را به عنوان منبع تغذیه ورودی دارند). بهتر است حتما از دفترچه راهنما استفاده كنيد. چون هر تجهیز یا وسیله ای ممكن است دچار تغييرات ريزي در هنگام استفاده شود كه اتصال به باطري موجب راه اندازی اینورتر با تنظیمات خاصی باشد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید: 74208000-021 داخلی 113 و 114

پارامترهای راه اندازی اینورتر

توجه به پارامترهای تنظیمی اینورتر چه در مورد کاربری های سبک کار و چه در مورد کاربریهای سنگین برای استفاده در صنعت اهمیت ویژه ای دارد. اهمیت موضوع تا جایی می‌تواند باشد که اگر مراحل تنظیم اینورتر و انتخاب پارامتر درست انجام نشود و موجب خرابی اینورتر هنگام کار و چه بسا سوختگی الکتروموتور می‌شود. خرابی الکتروموتورهای توان بالای صنعتی می‌تواند هزینه گزاف و غیرقابل جبرانی را برای کارخانه های صنعتی به همراه داشته باشد.

 

 

 

نصب و راه اندازی اینورتر خانگی

براي نصب باطري يك اينورتر خانگي به اين نكته توجه كنيد كه هر چه سيم کلفت‌تر باشد مقاومت آن كمتر است و بيشتر به كار می‌آید. البته اگر نمی‌دانید از چه سيمي استفاده كنيد بايد پرس‌وجو كنيد. وقتي كه پنل اينورتر را باز كرديد، سه سيم مشاهده خواهيد كرد كه معمولاً به رنگ‌های قرمز سبز و سياه هستند كه به ترتيب مثبت، منفي و زمين هستند. سيم قرمز رنگ يا مثبت بايد به فيوز مينياتوري اصلي وصل شود و سيم منفي هم بايد به قسمت منفي فيوز متصل شود و در نهايت سيم زمين هم بايد به بخش زمين فيوز وصل شود.

كارهای نهایی نصب و راه اندازی اینورتر

مطمئن شويد كه همه‌چیز به‌صورت کاملاً مناسب در جايگاه خود قرار دارند و اتصال‌ها حفظ شده است. اگر مشكلي در كار بود حتماً دفترچه راهنماي دستگاه را مطالعه كنيد و در نهايت اگر جواب خود را پيدا نكرديد به متخصصين تماس بگيريد.

گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با کمک متخصصان جوان خود آماده ارائه انواع خدمات نصب، راه اندازی و عیب یابی انواع درایو و تعمیر اینورتر در کاربری های سبک و سنگین برای کاربری های مختلف در صنعت از جمله جرثقیل، کانوایر، آسانسور، انواع فن و سانتریفیوژ و … می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *