>>, خدمات پس از فروش>نصب و راه اندازی اینورتر
  • راه اندازی درایو

نصب و راه اندازی اینورتر

بعد از اینکه شما تحقيقات خود را به‌صورت كامل انجام دادید، اينوتر مناسبي براي کارگاه، کارخانه، خانه و … خود خریده‌ و آماده هستيد كه آن را بكار بیندازید. ولي از كجا شروع كنيم؟ چند نكته ساده ولي مهم به شما در نصب اينورتر كمك خواهد كرد.

مكان مناسب برای نصب اینورتر

فرقي ندارد كه شما می‌خواهید اينورتر خود را بر روي يك وسيله نقليه يا خانه يا دفتر كار خود نصب كنيد، هميشه يك كار را بايد انجام بدهيد، آن هم پيدا كردن يك مكان تميز و امن براي اينورتر است.

اگر می‌خواهید اينورتر را روي يك وسيله نقليه مثل ماشين كاروان نصب کنید به دنبال مكاني باشيد كه فضاي آزاد تقریباً زياد دارد و هم چنين در صورت وقوع تصادفات، احتمال آسيب ديدن اينورتر كم باشد. اينورتر خود را هيچ وقت نزديك يك منبع گرما يا آتش زا مثل موتور خودرو قرار ندهيد. همچنين چون اين دستگاه الكتريكي است بايد كمي از محل‌هایی كه آب يا هر نوع مايع ديگري استفاده می‌شود فاصله داشته باشد. اين مكان نسبتاً به باطري نزديك باشد و هوا بتواند به‌راحتی در آن رد و بدل شود.

اگر می‌خواهید اينورتر را در يك مكان ثابت مثل خانه نصب كنيد مثل حالت اول، محل اينوتر فضاي خالي نسبي وجود داشته باشد همچنين بايد از قرار دادن اينوتر در كنار منبع‌های گرما و آتش زا خودداري كنيد. اينوتر بايد در يك جاي خشك قرار بگيرد كه رطوبت آن كم باشد و اين مكان بايد در سايه باشد به عبارتي از برخورد مستقيم نور خورشيد با آن جلوگيري شود.

نصب اینورتر

اتصال اينورتر

براي اينكه وسايل الكتريكي داخل اينورتر تكان اضافي نخورند بايد اينوتر را به‌وسیله پيچ يا … به سطح موردنظر محكم وصل كرد. مثلاً اگر می‌خواهید اينوتر را در خانه نصب كنيد، بهتر است كه آن را به ديوار پيچ كنيد تا اثر لرزش‌های افقي روي آن حداقل شود.

اتصال اينورتر به باطري

براي اتصال اينورتر به باطري در وسايل نقليه بهتر است كه از دفترچه راهنما استفاده كنيد چون هر وسیله‌ای ممكن است داراي تغييرات ريزي باشد كه اتصال به باطري را كمي مشكل كند. اگر ماشين كاروان داريد بهتر است كه اينورتر را به باطري كه موتور به آن اتصال دارد وصل نكنيد و از باطري دوم استفاده كنيد.

 

تعمیر اینورتر

 

براي نصب باطري يك اينورتر خانگي به اين نكته توجه كنيد كه هر چه سيم کلفت‌تر باشد مقاومت آن كمتر است و بيشتر به كار می‌آید. البته اگر نمی‌دانید از چه سيمي استفاده كنيد بايد پرس‌وجو كنيد. وقتي كه پنل اينورتر را باز كرديد، سه سيم مشاهده خواهيد كرد كه معمولاً به رنگ‌های قرمز سبز و سياه هستند كه به ترتيب مثبت، منفي و زمين هستند. سيم قرمز رنگ يا مثبت بايد به فيوز مينياتوري اصلي وصل شود و سيم منفي هم بايد به قسمت منفي فيوز متصل شود و در نهايت سيم زمين هم بايد به بخش زمين فيوز وصل شود.

كارهای نهایی نصب اینورتر

مطمئن شويد كه همه‌چیز به‌صورت کاملاً مناسب در جايگاه خود قرار دارند و اتصال‌ها حفظ شده است. اگر مشكلي در كار بود حتماً دفترچه راهنماي دستگاه را مطالعه كنيد و در نهايت اگر جواب خود را پيدا نكرديد به متخصصين تماس بگيريد.
گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با کمک متخصصان جوان خود آماده ارئه انواع خدمات نصب، راه اندازی و عیب یابی انواع درایو و اینورتر در کاربری های سبک و سنگین برای کاربری های مختلف در صنعت از جمله جرثقیل، کانوایر، آسانسور، انواع فن و سانتریفیوژ و … می باشد.

توسط |1401-03-16T16:42:22+04:301ام دی, 1400|آموزش, خدمات پس از فروش|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید