خدمات پس از فروش

تعمیر اینورتر abb

ABB یک شرکت مهندسی پیشرو جهانی است که تحول جامعه و صنعت را برای دستیابی به آینده‌ای پربارتر و انرژی پایدار می‌دهد. ABB با اتصال نرم افزار به برق، رباتیک، اتوماسیون و سبد حرکت خود، مرزهای فناوری را جابه‌جا می‌کند تا عملکرد مطلوب را به سطوح جدید سوق دهد. با داشتن سابقه درخشان بیش از 130 سال، موفقیت ABB توسط 110.000 کارمند با استعداد در بیش از 100 کشور جهان هدایت می شود. با داشتن سابقه نوآوری بیش از 130 سال، ABB امروز یکی از ابر قدرت‌ها در صنایع دیجیتال و الکترونیک قدرت است. این شرکت با یک تاریخچه طولانی بیش از یک قرن، در بیش از 100 کشور جهان دارای 110000 پرسنل می‌باشد. شرکت ABB یک شرکت چند ملیتی سوئیسی سوئدی است که دفتر اصلی و مرکزی  آن در شهر زوریخ قرار دارد. شرکت ای بی بی و تولید محصولات اینورتر ABB آن در دو کشور چین و فنلاند فعال است. البته در چین نیز محصولات ABB تولید می‌شود. ولی با این قرارداد که فقط  محصولات تولید شده در چین فروخته شود. نکته قابل ذکر این است که محصولات کارخانه فنلاند دارای certificate اصلی و دارای ضمانت اصلی شرکت ABB می‌باشند.

 

شرکت ABB

تعمیر اینورتر ، نصب و راه اندازی اینورتر و سافت استارتر:

گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با داشتن کادری مجرب، با تجربه و سابقه درخشان در زمینه تعمیر اینورتر و تعمیر سافت استارتر کمک شایانی به صنعت نموده است. این شرکت مطابق با استاندارد های روز دنیا خدمات خود را به مشتریان ارایه می دهد. هم اکنون این شرکت در حال همکاری با معادن، صنعت سیمان، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولادی، صنایع كاغذ و بسته بندی، آب و فاضلاب و … می باشد.

شرکت فنی مهندسی درخشش الکتریک با متخصصین با تجربه در زمینه آموزش، نصب، راه اندازی و پارامتر دهی و تعمیر اینورتر ها و سافت استارترها و همچنین با برگذاری دوره های آموزشی در داخل شرکت و محل کارخانجات، گامی بلند در جهت رشد و ارتقای صنایع کشور برداشته است.

بررسی اجمالی مدل‌های مختلف ABB از نظر کاربری در ایران:

مدل‌های رایج و پر فروش در ایران از قبیل ACS580 ،ACS 880 ،ACQ 580 ،ACQ580 ,ACS310 ,ACS 550 و حتی مدل‌های قدیمی‌تر که ممکن است به ندرت در بازار مصرف در حال حاضر موجود باشد.

 

تعمیر اینورتر ABB ، نصب و راه اندازی شده توسط گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک:

اینورتر یکی از دستگاه‌های مهم صنعتی در خطوط تولید هر کارخانه صنعتی می باشد.

به دلیل اینکه تعمیر اینورتر، احتیاج به تخصص و اطلاعات فنی الکترونیکی دارد. بهتر است حتما دستگاه را برای تعمیرات، به افرادی با تجربه و با دانش الکتریکی بالا تحویل دهید، اگر تعمیر یک قسمت درایو به وسیله شخصی بدون تجربه انجام شود، ممکن است باعث خرابی الباقی بردهای الکترونیکی و قطعات اینورتر شود، که خرابی بعضی قطعات و حتی فیبره شدن بردهای الکترونیکی دیگر قابل جبران و تعمیر نباشد.

اقدامات اولیه :

یکسری از اقدامات اولیه که هر فرد بدون تخصصی هم برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر به اینورتر می‌تواند انجام دهد به این صورت می‌باشد که وقتی که موتور متوقف شد و یا اینکه نمایشگر اینورتر خاموش شد، حتما برق ورودی دستگاه را قطع کنید. قبل از اینکه اقدامات لازم در بخش قدرت را انجام نداده اید نباید اینورتر را به برق وصل کنید. در صورتی که یک اتصال کوتاه در بخش قدرت وجود داشته باشد و شما اینورتر را برق دار کنید ممکن است دچار حادثه شوید. و یا اینکه آسیب جدی به اینورتر و تجهیزات دیگر وارد شود. پس مراقب باشید. قدم بعدی موتور را از درایو جدا کنید. با شخصی که به تعمیرات اینورتر و خطاهای پارامتری درایو ها آشنایی دارد تماس بگیرید.

خطاهایی که در نمایشگر دیده شده را اعلام کنید تا راهنمایی بیشتر به شما داده بشود.

 

تعمیر اینورتر abb

خطاهای رایج اینورتر ای بی بی:

اینورترهای پیشرفته ای بی بی نیز، همانند دستگاه‌هایی دیگر، یک سری ارور و فالت جنرال را در هنگام بروز مشکل در کی‌پد نمایش می‌دهد.

از جمله خطاهای رایج می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • اضافه جریان A2B1
 • اتصال کوتاه خروجی A2B4
 • خطای ارت A2B3
 • اضافه ولتاژ لینک DC A3A1
 • افت ولتاژ لینک DC A3A2
 • لینک DC شارژ نشده است A3AA
 • خطای ارتباط بین برد قدرت و برد کنترل A580
 • و…..

 

گزارش  اینورترهای تعمیری انجام شده در کارگاه درخشش الکتریک

اینورتر ABB ACS800 355KW

عیوب اعلام شده توسط اپراتور کارخانه نورد فولاد:

 • درایو که بعد از کمی کار کردن، خطای اتصال کوتاه، short circuit می‌دهد.
 • هنگامی که از کار می‌افتد و خنک می‌شود مجددا فالت نشان داده شده از روی نمایشگر پاک شده مجددا شروع به کار می‌کند.

شرح گزارش انجام تعمیر درایو:

 • چون خطای اعلام شده ممکن است مربوط به چند قسمت از قطعات داخلی اینورتر باشد، باید به بررسی چندین بخش از درایو پرداخت.
 • در ابتدا الکتروموتور مربوطه تست شد و ایرادی از موتور مشاهده نشد.
 • بعد از آن از تمامی IGBTها و مدار درایور آنها تست گرفته شد. اما هیچ مشکلی از این قسمت‌ها، مشاهده نشد.
 • در نهایت احتمال بعدی که با این خطا داده می‌شد و با تجربه بسیاری که از تعمیر درایوهای ABB، کسب کرده بودیم،
 • این خرابی را احتمال دادیم که باید مشکل از cpu باشد.

شرح گزارش

 • اما با تعویض و تعمیر cpu، هم خطا گاها مشاهده می‌شد.
 • چون نتایج حاصل از تست درایو متفاوت و غیر منطقی بود، تصمیم گرفتیم کابل‌های ارتباطی را چک کنیم که در نهایت ایراد، با تعویض کابل فلت cpu برطرف شد.
 • دیگر با راه اندازی طولانی الکتروموتور خطای نمایش داده شده بر روی کی‌پد دیگر مشاهده نشد.
 • بعد از اتمام تعمیر اینورتر ABB تست نهایی و راه اندازی دستگاه با موتور اصلی خط تولید، در کارخانه انجام شد.

 

 

تعمیر 355KW ABB ACS800         تعمیر اینورتر abb

 

1 نظر در “تعمیر اینورتر abb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *