خدمات پس از فروش

انواع کرین

دلیل استفاده از کرین‌ها در سوله‌های صنعتی چیست؟

یکی از دلایل استفاده از کرین‌ها، برای بارگیری یا تخلیه مواد از یک کامیون است. و همچنین برای جابجایی مواد در سوله مواد غذایی اولیه نیز به کار می‌رود. و در بخش تاسیسات خط تولید، نیز از این کرین ها استفاده می‌شود، از دیگر استفاده‌های آن، برای جابه جایی قطعات متحرک در خطوطی که مونتاژ انجام می‌شود، است.

انواع کرین

این نوع جرثقیل می‌تواند در دو جهت طولی و عرضی، حمل و جابجایی بار داشته باشد و این سبب شده که قابلیت بالایی در مکان‌هایی مثل سالن‌ها برای جابجایی بار برخوردار باشند. لازم به ذکر است که جرثقیل سقفی تک پل در دو حالت رو نشین و آویز موجود می‌باشند.

  • جرثقیل سقفی جفت پل:

این نوع جرثقیل بهترین راه حل برای پوشش دادن مساحت‌هایی است که در آن‌ها بارهای سنگین، تا 200 تن جابجا می‌شود. جرثقیل‌های سقفی جفت پل برای دهانه ی تا 40 متر در دسترس می‌باشد. یک جرثقیل جفت پل در راستای طول سوله و بر روی مسیر مرتفعی حرکت کرده و برای قلاب، سه محور حرکتی z،y،x ایجاد می‌کند.

 

جرثقیل سقفی

 

این نوع جرثقیل‌ها در انبارها و محوطه‌های بزرگ غیر مسقف و نیز اسکله ها کاربرد دارد، به طور معمول در فضای باز استفاده می‌شوند، اما از آن‌ها می‌توان در فضاهای داخلی مثل انبارها نیز استفاده کرد. جرثقیل‌، به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مانند: بلند کردن جسم،جابجایی قطار، بالابردن کشتی در کارخانه کشتی سازی و …

  • جرثقیل دروازه ایی:

این نوع جرثقیل‌ها در انبارها و محوطه‌های بزرگ غیر مسقف و نیز اسکله ها کابرد دارد به طور معمول در فضای باز استفاده می شوند، اما از آن‌ها می‌توان در فضاهای داخلی مثل انبارها نیز استفاده کرد. جرثقیل، به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مانند: بلند کردن جسم ،جابجایی قطار ، بالابردن کشتی در کارخانه کشتی سازی ، بارگیری کانتینر ها و…

 

کرین دروازه ای

 

  • جرثقیل بازویی:

جرثقیل بازویی معمولا در محل‌هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بار برداری روی سطح یک دایره و یا بخشی از آن مورد نظر باشد. این جرثقیل ها عموما دارای ظرفیت تا ده تن و طول بازو و ارتفاع تا شش متر و به صورت بازویی ستونی (جیب کرین) و یا بازویی دیواری (وال کرین) طراحی و تولید می‌گردد.

 

  • جرثقیل مونوریل:

ساده، سبک و با کارایی بهینه، جهت کارهای ساده و جابجایی‌های خطی و معمولی می‌باشد. جرثقیل سقفی مونوریل جزیی جرثقیل‌های چهار کاره بوده و فقط حرکت در جهت بالا و پایین و در طول رفت و برگشت را دارد. جرثقیل‌های مونوریل در مدل‌های مختلف و ظرفیتهای 125کیلوگرم، تا 10 تن و طول‌های مختلف عمدتا اجرا می‌شوند و در صنایع خودرو سازی کاربرد بسیار دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *