آموزش

اینورتر برای راه اندازی جرثقیل

امروزه استفاده از جرثقیل های سقفی (CRANE MACHINE) و معمولی بسیار کاربرد دارد. برای کنترل کردن بهینه جرثقیل ها، در انواع مختلف آن از اینورتر برای جرثقیل ها استفاده می‌کنند. استفاده از اینورتر ها در صنعت امروزی اهمیت بسیار زیادی دارد. اینورتر یا vfd یکی از تجهیزات اتوماسیون صنعتی است که میتوان فرکانس پایه را به فرکانس و ولتاژ مطلوب تغییر داد. استفاده از درایوها برای کنترل مورد نظر الکتروموتور به صورت دلخواه کاربران، دارای اهمیت ویژه ای است و در راه اندازی جرثقیل های سقفی استفاده زیادی می‌شود.

اینورتر برای جرثقیل ها به هدف کاهش تنشها و لغزشهای مکانیکی در موتورهای الکتریکی چه در هنگام شروع راه اندازی و استارت اولیه و یا به هنگام توقف ناگهانی که ممکن است شوک و جریان ناگهانی بالایی بکشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اینورتر برای جرثقیل

 

اینورتر در هنگام شروع به کار و یا توقف الکتروموتور، می‌تواند موتور را کنترل و تنظیم کند که بتواند راه اندازی نرمی داشته باشد. و موتور دچار آسیب نشود. درایوها تجهیزاتی صنعتی هستند که می توانند دور موتور را از صفر تا چندین برابر دور نامی موتور بطور پیوسته تغییر دهند. یا اینکه با تغییرات ولتاز و فرکانس باعث صرفه جوئی در مصرف انرژی نیز گردند.

 

اینورتر برای جرثقیل

 

از مزایای استفاده از اینورتر برای جرثقیل:

راه اندازي نرم الکتروموتور از شوکهای مکانیکی وارده به دیگر تجهیزات متصل نیز جلوگیری میکند. این شوکها و لغزشهای وارده، به مرور و با گذشت زمان باعث استهلاک اجزای مکانیکی مانند کوپلینگها و گیربکس می شوند.

اينورتر برای جرثقیل ها برخلاف سافت استارتر ها که فقط مورد استفاده برای زمان راه اندازي الکتروموتور به صورت نرم هستند. قابلیت کنترل فرکانس و سرعت را در زمان های مختلف کاری دارد و در هر لحظه مي توانند با سيگنالهاي كنترلي كه 4-mA 20 است، سرعت الکتروموتور را برای كنترل جرثقیل سقفی تغییر داد.

 

اینورتر برای جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی:

جرثقیل سقفی یکی از تجهیزات اصلی و مهم صنایع تجهیزات حمل و نقل و جابجایی می باشد. از جرثقیل های سقفی در حمل مواد  و اشیا در محیط های صنعتی بزرگ، انبارها و … استفاده می شود. جرثقیل از مهمترین ابزار های ساخته شده بشر برای پیشرفت در صنعت است. جرثقیل به انسان این تونایی را میدهد که اجسامی را حمل و جابه جا کند که بیش از صد تن وزن دارند. اتفاقی که بدون وجود جرثقیل ها به هیچ عنوان میسر نبود. در صنایع امروزی، برای تولید محصولات مستقیم یا غیر مستقیم  آشکار استفاده از جرثقیل ها را مشهود هست. چه در کارگاه های کوچک و صنعت های متوسط، از انواع جرثقیل های دستی  و… و چه در کارخانجات بزرگ صنعتی که از انواع جرثقیل های دروازه ای، جرثقیل سقفی و … را استفاده می‌شود.

از سری برندهای معروف اینورتر جرثقیل سقفی:

 

اینورتر زیمنس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *