خدمات پس از فروش

تعمیر اینورتر دلتا (DELTA)

شرکت Delta در سال 1971 توسط آقای Bruce Cheng در تایوان تأسیس گردیده است و در عرصه راه حل‌های الکتریکی از سال 2002 تا سال 2006 در ردیف اولین و برترین‌های روز دنیا بوده است. در سال 2015 نیز در میان 45 شرکت در بخش شرکت‌های در حال توسعه و پیشرو رتبه اول را در بخش تجهیزات الکترونیکی کسب می‌کند و به عنوان برند شناخته شده در صنعت جهان مطرح می‌شود. این کمپانی یکی از کامل‌ترین محصولات در زمینه تجهیزات اتوماسیون صنعتی را دارا می‌باشد، که با کیفیتی بسیار عالی و قیمتی اقتصادی و مناسب، یکی از پر مصرف‌ترین و پرفروش‌ترین محصولات در آسیا به شمار می‌رود.

 

کمپانی دلتا اولین تولید کننده منابع سوئیچینگ می‌باشد و در زمینه‌های مدیریت برق، ساخت قطعه، نمایشگر‌هاي  LCD، تولیدات شبکه و اتوماسیون صنعتی از مهم‌ترین تولید کنندگان به شمار می آید. تخصص در الکترونیک صنعتی و دانش فنی وسیع این شرکت در زمینه تکنولوژی کنترل، دلتا را در بازار اتوماسیون صنعتی پیشرو کرده است.

اینورتر DELTA

 

این شرکت در زمینه نوآوری در صنعت برق و پاسخگویی به نیاز مشتریان به رسمیت شناخته می‌شود. از سال 2011 در هر سال برای شاخص جهانی توسعه پایدار انتخاب می‌شود. در سال 2015 در فهرست بازار‌های نوظهور و درحال پیشرفت قرار گرفت. همچنین در میان 45 شرکت تولیدی تجهیزات الکتریکی در رتبه اول جهانی قرار گرفت. از محصولات پرکاربرد و معروف این شرکت در صنعت برق تولید اینورتر، سروو موتور و درایو آن و PLC است که شروع سابقه تولید آن‌ها در این کمپانی، تقریبا در حدود سه دهه می‌گذرد. همچنین این کمپانی توانسته در سراسر دنیا نمایندگی‌های خود را که ارائه دهنده محصولات و خدمات فنی و پشتیبانی محصولات است، تاسیس کند.

این شرکت همواره یکی از برندگان جوایز مختلف جهانی در حوزه های نوآوری و فناوری نیز می باشد.

 

مدل‌های مختلف DELTA  در ایران:

اینورترهای دلتا با مدل‌های CP2000,M,B,C2000,C200 در ایران وارد بازار عرضه شدند.

تعمیر اینورتر و سافت استارتر:

گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با داشتن کادری مجرب، با تجربه و سابقه درخشان در زمینه تعمیر اینورتر و سافت استارتر کمک شایانی به صنعت نموده است. این شرکت مطابق با استاندارد های روز دنیا خدمات خود را به مشتریان ارایه می دهد. هم اکنون این شرکت در حال همکاری با معادن، صنعت سیمان، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولادی، صنایع كاغذ و بسته بندی، آب و فاضلاب و … می باشد.

شرکت فنی مهندسی درخشش الکتریک با متخصصین با تجربه در زمینه آموزش، نصب، راه اندازی و پارامتر دهی و تعمیر اینورترها و سافت استارترها و همچنین با برگذاری دوره های آموزشی در داخل شرکت و محل کارخانجات، گامی بلند در جهت رشد و ارتقای صنایع کشور برداشته است.

خطاهای رایج در اینورترهای DELTA:

درایو DELTA نیز همانند دستگاه‌هایی دیگر، یک سری ارور و فالت جنرال را در هنگام بروز مشکل در کی‌پد نمایش می‌دهد. از جمله خطاهای رایج می‌توان به این موارد اشاره کرد:

در هر درایوی گروهی از پارامتر اصلی جهت تنظیم وجود دارد که در صورت عدم توجه به آن‌ها، می‌تواند زمینه ایجاد یک مشکل اساسی در درایو را فراهم کند. اما آگاه بودن به هشدارها و خطاهای مختلف، کمک به حل ایراد پیش آمده می‌کند.

  • خطای زمین OFF
  • خروجی درایو قطعی دارد bb
  • خطای سیگنال فیدبک PG PGERR
  • جریان پایین LC
  • جریان بالا OC
  • قطعی فاز ورودی PHL

    تعمیر اینورتر دلتا (DELTA)

 نصب و راه اندازی درایو دلتا توسط گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک:

اینورتر یکی از دستگاه‌های مهم صنعتی در خطوط تولید هر کارخانه صنعتی می باشد. به دلیل اینکه تعمیر اینورتر، احتیاج به تخصص و اطلاعات فنی الکترونیکی دارد. بهتر است حتما دستگاه را برای تعمیرات، به افرادی با تجربه و با دانش الکتریکی بالا تحویل دهید، اگر تعمیر یک قسمت درایو به وسیله شخصی بدون تجربه، انجام شود، ممکن است باعث خرابی الباقی بردهای الکترونیکی و قطعات اینورتر شود، که همین قضیه باعث خرابی بعضی قطعات و حتی فیبره شدن بردهای الکترونیکی داخلی درایو شود. و دیگر این صدمات قابل تعمیر نباشد.

یکسری از کارهای اولیه که هر فرد بدون تخصصی هم برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر به اینورتر میتواند انجام دهد تا درایو را به تعمیرگاه تحویل دهد:

یکی از عوامل مهم در حفاظت دستگاه اینورتر DELTA از خرابی این است که حتما به توان باری که قرار است به درایو متصل شود توجه کنیم و درایو را متناسب با توان موتور و کاربری مورد استفاده  انتخاب کرد. وقتی که موتور متوقف شد و یا اینکه  نمایشگر اینورتر خاموش شد، حتما برق ورودی دستگاه را قطع کنید. قبل از اینکه اقدامات لازم در بخش قدرت را انجام نداده اید نباید اینورتر را به برق وصل کنید.

در صورتی که یک اتصال کوتاه در بخش قدرت وجود داشته باشد و شما اینورتر را برق دار کنید ممکن است دچار حادثه شوید. یا اینکه آسیب جدی به اینورتر و تجهیزات دیگر وارد شود. پس مراقب باشید. قدم بعدی موتور را از درایو جدا کنید. خطاهایی که در نمایشگر دیده شده را یادداشت کنید تا توسط تعمیرکار راهنمایی بیشتر به شما داده بشود.

گزارش و نحوه تعمیر اینورتر دلتا :

  • اینورتر دلتا  C2000 توان 132KW
  • تعویض مد کنترلی و پارامترها

عیوب اعلامی:

  • پس از انجام تست اولیه در کارگاه مشخص شد که برد تغذیه سوییچینگ آن سوخته است.

مشکل دیده شده، و همین دلایل ممکن است به قسمت‌های دیگر درایو، مانند driver وIGBT آسیب رسانده باشد. و همچنین به الباقی بردها و قطعات دیگر، مانند برد پاور قدرت آسیب زده باشد.

قطعه IGBT  آسیب دیده بود،عوض شد و از آن تست خروجی PWM گرفته شد. بعد از اتمام تعمیر قسمت‌های مختلف آسیب دیده، تست نهایی و راه اندازی دستگاه با موتور انجام شد.

 

تعمیر اینورتر دلتا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *