خدمات پس از فروش

تعمیر اینورتر زیمنس

تعمیر اینورتر

کمپانی زیمنس (SIEMENS) پیشرو در زمینه های اتوماسیون و تجهیزات الکتریکی با شعار “نبوغِ زندگی” در سال 1847 توسط ورنر فن زیمنس در برلین تاسیس گردید. نام زیمنس پس از گذشت 173 سال از تاسیس آن مترادف با کیفیت، اطمینان و حضور جهانی است.

زمینه‌های فعالیت این شرکت به طور کلی به چهار بخش اصلی انرژی، صنعتی، پزشکی و زیرساخت‌های شهری طبقه بندی می‌گردد.

زیمنس با دارا بودن حدود 372000 کارمند، ساختمان‌های اداری، انبارها، مراکز تحقیقاتی و توسعه، همچنین دفاتر فروش در بیش از 200 کشور / منطقه به فعالیت جهانی خود روز به روز توسعه می‌بخشد.

محبوبیت و برتری سیستم‌ها و خدمات ارائه شونده SIEMENS بیشتر به دلیل تعهد این کمپانی به مهندسی برتر و فناوری می‌باشد.

کمپانی زیمنس از پیشگامان انقلاب الکترونیک در عرصه جهانی می‌باشد و با ساخت ترانزیستورها، کنترلرها و پی ال سی‌های بسیار پیشرفته، گام بزرگی در جهت ایجاد تحول در دنیای مهندسی برق، الکترونیک و دیجیتال برداشته است.

از افتخارات و موفقیت‌های این شرکت می‌توان به ساخت اولین خط راه آهن تمام الکتریکی، شکست انحصار خطوط تلگراف زیر دریا، ساخت ابزار آلات و ادوات جنگی، همچنین تولید محصولات مرتبط با صنعت برق نظیر نورافکن ها، ناوهای جنگی، خودروهای زرهی و ساخت تجهیزات الکتریکی پزشکی اشاره نمود.

 

تعمیر اینورتر زیمنس

 

بیشتر بدانید: اینورتر چیست؟

 

مدل‌های متداول اینورتر زیمنس در ایران:

محصولات این شرکت در ایران پر فروش و در صنایع مختلف و حتی مصارف خانگی پرکاربرد هستند. اینورترهای زیمنس مدل‌های ,v20, micro master 440, micro master 410 و… شناخته شده است.

خطاهای رایج در اینورترها:

اینورتر زیمنس نیز همانند دستگاه‌هایی دیگر، یک سری ارور و فالت را در هنگام بروز مشکل در کی‌پد نمایش می‌دهد. برای مثال گروهی از خطاهای پارامتری رایج که معمولا در اینورترهای siemens دیده می شود:

 

  • اضافه ولتاژ (over voltage) هنگام افزایش سرعت با خطای Err02 و هنگام کاهش سرعت Err03 نمایش داده می‌شود.
  • دستگاه اضافه جریان اتفاق بیافتد: در هنگام افزایش سرعت با خطای Err05 نمایش داده می‌شود.
  • هنگام کاهش سرعت، Err06 و هنگام سرعت ثابت، Err07 نمایش داده می‌شود.
  • مشکل و قطعی در فاز خروجی باشد، با خطای Err13 نمایش داده می‌شود.

 

تعمیر، نصب و راه اندازی اینورتر و سافت استارتر:

 

اینورتر یکی از دستگاه‌های مهم صنعتی در خطوط تولید هر کارخانه صنعتی می‌باشد. به دلیل اینکه تعمیر اینورتر زیمنس، احتیاج به تخصص و اطلاعات فنی الکترونیکی دارد.

بهتر است حتما تعمیر اینورتر زیمنس را، به افرادی با تجربه و با دانش الکتریکی بالا تحویل دهید، اگر تعمیر یک قسمت درایو به وسیله شخصی بدون تجربه انجام نشود، ممکن است باعث خرابی الباقی بردهای الکترونیکی و قطعات  اینورتر شود، که همین قضیه باعث خرابی بعضی قطعات و حتی فیبره شدن بردهای الکترونیکی داخلی درایو شود و دیگر این صدمات قابل تعمیر نباشد.

ولی باز هم یکسری اقدامات اولیه که هر فرد بدون تخصصی هم، برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر به اینورتر انجام دهد را می‌توان در زیر نام برد که تا تحویل درایو به تعمیرگاه انجام داده شود:

وقتی که موتور متوقف شد و یا اینکه نمایشگر اینورتر، خاموش شد، حتما برق ورودی دستگاه را قطع کنید. قدم بعدی موتور را از درایو جدا کنید.  با شخصی که به تعمیر اینورتر زیمنس و خطاهای پارامتری درایو ها آشنایی دارد تماس بگیرید و خطایی که در نمایشگر دیده شده را اعلام کنید تا راهنمایی بیشتر به شما داده بشود.

 

 تعمیرات اینورتر زیمنس نصب و راه اندازی شده  توسط گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک

 

گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با داشتن کادری مجرب، با تجربه و سابقه درخشان در زمینه تعمیر اینورتر و سافت استارتر کمک شایانی به صنعت نموده است. این شرکت مطابق با استاندارد های روز دنیا خدمات خود را به مشتریان ارایه می‌دهد.

گزارش و نحوه تعمیر اینورتر زیمنس :

اینورتر زیمنس  توان 45KW

عیوب اعلامی: پس از کارشناسی و انجام تست اولیه در کارگاه مشخص شد که برد تغذیه سوییچینگ آن سوخته است. مشکل دیده شده، و همین دلایل ممکن است به قسمت‌های دیگر درایو، مانند driver آسیب رسانده باشد. و همچنین به الباقی بردها و قطعات دیگر، مانند برد پاور قدرت آسیب زده باشد. بعد از اتمام تعمیر قسمت‌های مختلف آسیب دیده، تست نهایی و راه اندازی دستگاه با موتور انجام شد.

 

تعمیر اینورتر زیمنس

 

تعمیر اینورتر زیمنس

اینورتر زیمنس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *