خدمات پس از فروش

تعمیر آمپرمتر

تعمیر آمپرمتر

تعمیر آمپرمتر | سرویس آمپرمتر | کالیبره آمپرمتر

آمپرمتر که به آن آمپرسنج نیز گفته می‌شود یکی از ابزارهای اندازه گیری است که از آن می‌توان برای پیدا کردن قدرت جریان الکتریکی در اطراف یک مدار استفاده کرد. برای اینکه این دستگاه بتواند به نحوی صحیح به اندازه گیری جریان الکتریسیته، بپردازد لازم است در ابتدا به درستی متصل شود تا کل جریان بتواند از آن عبور کند بنابراین توجه به نحوه قرار گرفتن این دستگاه در مدار الکتریکی، ضرورت دارد.

 

تعمیر آمپرمتر

          شماره تماس های ارتباط با کارشناس فنی 74208000-021 داخلی 123 و 122

تنظیم آمپرمتر

در هنگام استفاده از این دسته از ابزارهای سنجش الکتریکی، یکی از نکات ابتدایی که باید در نظر بگیرید این است که این دستگاه باید به طور صحیح، به مدار متصل شود. به طور معمول، آمپرسنج‌ها به صورت سری با دستگاه مورد نظر متصل می‌شوند تا بتوانند جریان آن را اندازه بگیرند. در این زمینه لازم است به این نکته توجه داشته باشید که آمپرسنج‌ها از انواع ابزارهایی هستند که مقاومت نسبتا کمی دارند.

رایج‌ترین روش برای اندازه گیری جریان در مدار الکتریکی، شکستن مدار باز و از طرف دیگر قرار دادن آمپرسنج به صورت سری درون خط و با مدار است. این کار باید به نحوی انجام شود که تمام الکترون‌های جریان یافته از مدار، بتوانند از طریق دستگاه آمپرسنج، عبور کنند. لازم است بدانید در صورتی که این ابزار را به صورت سری در مدار قرار دهید، مانند یک قطعه سیم عمل خواهند کرد و در صورتی که به صورت موازی در مدار واقع شوند شبیه به یک اتصال دهنده کوتاه، خواهند بود. در چنین شرایطی افزایش جریان اتفاق خواهد افتاد. این عامل نیر سبب می‌شود تا به آمپر سنج، آسیب وارد شود.

[fusion_button link=”https://prd.derakhsheshco.com/category/electrical-electronics/amperemeter/” text_transform=”” title=”” target=”_self” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”large” stretch=”no” shape=”round” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””] آمپرمتر[/fusion_button]

بنابراین و برای قرار دادن آمپرسنج در مدار جریان الکتریکی در ابتدا باید نیروی خارجی و برق وارده به سیستم را قطع کنید. در گام بعدی باید بخشی از مدار را که آمپرسنج در آن واقع شده است را باز کنید و یا آن را برش دهید. پس از انجام این کار، می‌توانید انتهای مثبت آمپرسنج خود را به سیمی متصل نمایید که به سمت قطب مثبت پیل الکتریکی می‌رود و انتهای منفی آن را نیز به سیمی وصل کنید که به سمت قطب منفی پیل در جریان است.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که برای تنظیم آمپرسنج باید کلید دامنه آن را در بالاترین سطح قرار دهید چرا که به طور معمول، تمامی این دستگاه‌ها محدوده یکسان و یا دامنه مشابهی ندارند. در این صورت می‌توانید کم‌ترین دامنه را برای اندازه گیری جریان‌های 0 تا 5/0 میلی آمپر استفاده کنید و برای جریان‌های بیشتر از دامنه‌های دیگر استفاده کنید.

 

کالیبره آمپرمتر

کالیبره آمپرمتر

همان‌طور که می‌دانید ابزارهای اندازه گیری، از قبیل آمپرسنج‌ها با دقت بالایی تولید می‌شوند اما در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که اهداف مورد نظر بعضی از افراد از طریق به کارگیری این سیستم‌ها تامین نشود و در این اندازه گیری‌ها خطاهایی به چشم بیاید. بنابراین و برای اینکه این ابزارها بتوانند حداقل خطا را داشته باشند کالیبره می‌شوند.

کالیبراسیون چیست؟

برای دستیابی به این منظور و برای انجام کالیبراسیون، می‌توان از پتانسیومتر استفاده کرد. در این گام نیز برای اینکه بتوانیم از خطاهای کالیبراسیون نیز پیشگیری به عمل آوریم لازم است از ولتاژ منبع تغذیه پایدار و مناسب استفاده کنیم. از طرف دیگر برای تنظیم میزان جریان عبوری از سراسر مدار الکتریکی نیز از رئوستات استفاده می‌شود. در چنین شرایطی، به یک مقاومت استاندارد و با میزان و مقدار مناسب و با ظرفیت حمل جریان کافی با آمپرسنج نیز نیاز خواهیم داشت تا یک پارامتر ولتاژ مناسب ایجاد شود. در این شرایط پس از روشن شدن جریان، نوعی جریان از کل مدار عبور خواهد کرد. با استفاده از این جریان، قرائت به وسیله آمپر سنج صورت خواهد گرفت. در این روش به دلیل استفاده از مقاومت استاندارد می‌توان مقاومت را به اندازه دقیقی مشخص نمود و ولتاژ مقاومت استاندارد با استفاده از پتانسیومتر اندازه گیری خواهد شد.

تعمیر آمپرمتر

در حال حاضر میزان استفاده از ابزارهای اندازه گیری از قبیل آمپرسنج‌ها، افزایش قابل توجهی یافته است و از این محصولات در موارد زیادی استفاده می‌شود، اما این محصولات نیز در مقطعی از زمان دچار اشکالات و یا خرابی‌هایی می‌شوند و امکان جایگزین کردن آن‌ها با محصولات تازه وجود ندارد. بنابراین توجه به سرویس این ابزار و تعمیر آن‌ها ضرورت دارد تا بتوانند به انداه گیری صحیح جریان الکتریکی کمک کنند. برای این منظور می‌توانید به تعمیرگاه‌های ویژه این محصولات مراجعه کنید. چنین مراکزی باید دارای کارکنانی متخصص باشند تا بتوانند دستگاه شما را پس از عیب یابی، سرویس و یا تعمیر کنند. متخصصان ما در بخش سرویس و خدمات پس از فروش درخشش الکتریک با دانش فنی خود آماده خدمت رسانی به مشتریان و هموطنان عزیز خود در زمینه تعمیر انواع آمپرمتر های موجود در بازار می باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *