خدمات پس از فروش

PCB یا برد مدار چاپی

PCB یا (بردهای مدار چاپی) یک صفحه مدار دی الکتریک نازک است. که اکثرا جنس آن از فایبرگلاس ساخته می‌شود. معمولا ضخامت بردهای مدار چاپی 1.6 میلی متر است.

بردهای مدار چاپی (PCB) با استفاده از trackهای رسانا، پد ها و سایر ویژگی‌های برد، از یک یا چند لایه ورق مس روکش شده تشکیل شده اند. بین لایه های ورق یک لایه غیر رسانا وجود دارد. این نوع از برد اجزای الکتریکی یا الکترونیکی را به صورت مکانیکی پشتیبانی و به همدیگر متصل می کند.

قطعات الکترونیکی بر روي بردهای مدار چاپی PCB لحيم مي شوند تا اتصال برقي داشته باشند و تجهیزات الکترونیکی را به صورت مكانيكي به همدیگر متصل کنند. از بردهای مدار چاپی برای ساده ترین محصولات الکترونیکی استفاده نیز می شود. بیشتر بردهای مدار چاپی از فایبرگلاس و رزین ساخته شده اند.

بیشتر پانل‌ها صاف و سفت و سخت هستند، اما استفاده از مواد انعطاف پذیر باعث می‌شود تا آن‌ها در مناطقی از شکل بتواند انعطاف داشته باشند.

 

برد مدار چاپی

جنس PCB:

PCB‌ها می‌توانند یک طرفه (از یک لایه از جنس مس، دو طرفه (دو لایه مس در دو طرف یک لایه) یا چند لایه (لایه های بیرونی و داخلی مس) تشکیل شوند. PCB های چند لایه دارای چگالی بیشتر و اتصالات اجزا، توسط این بردها بهتر انجام می‌شود.

افزایش محبوبیت PCB های چند لایه با بیش از دو یا چهار برد مسی همزمان با استفاده از فناوری نصب سطحی باعث شده است، که اکثریت از این نوع برد مدار چاپی، استفاده کنند. با این حال، بردهای مدار چاپی چند لایه، تحلیل و پیاده سازی مدارها را بسیار دشوارتر و معمولاً غیر عملی می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *