خدمات پس از فروش

کابل OPGW

کابل OPGW نوعی از کابل می‌باشد که در خطوط فوق توزیع و انتقال مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل OPGW از یک یا چند تیوپ آلومینیومی، یا استنسل استیل حاوی تعداد معینی از فیبرهای نوری و سیم‌های فولادی با روکش آلومینیومی در لایه اول و سیم‌های فولادی، آلومینیومی و آلومینیوم آلیاژی و یا ترکیبی از آن‌ها در دیگر لایه‌ها، براساس نوع مشخصات الکتریکی و مکانیکی مورد نظر، تشکیل شده است.

تعداد فیبرهای نوری به کار گرفته شده در تیوپ‌ها متغییر بوده و بر اساس نیاز و در خواست مشتری می‌تواند از 1 فیبر آغاز شده و به اعدادی همچون 48،24،12 و حتی بالاتر نیز برسد.

از کابل‌های OPGW در بالاترین نقطه دکل‌های خطوط انتقال استفاده می‌شود. در تولید و طراحی کابل‌های OPGW می‌توان از فیبرهای single-mode و multi- mode  استفاده نمود.

 

کابل OPGW

 

کاربردها:

این کابل در خطوط انتقال به دو منظور استفاده می‌گردد:

کاربرد اول: محافظت از خطوط فاز حاوی جریان الکتریکی (هادی های انتقال هوایی)، در برابر جریان‌های اتصال کوتاه و جریان آنی رعد و برق و ارت نمودن این جریان‌ها، انتقال آن‌ها به زمین به وسیله، دکل های انتقال

کاربرد دوم: انتقال داده‌های صوتی و تصویری با به کارگیری فیبرهای نوری.

ویژگی‌ها و فواید:

انتقال فیبرهای نوری از طریق دکل‌های انتقال هوایی دارای فواید بسیاری، نسبت به کابل‌های فیبر نوری منتقل شده از طریق زمین می‌باشد. به عنوان مثال می‌توان، با هزینه بسیار کمتر، نصب هوایی هر کیلومتر از این کابل‌ها نسبت به کابل‌های زمینی، کاهش آسیب‌های وارد شده به کابل، ناشی از گودبرداری ها، گسترش مسیرها، جایگزینی سیستم‌های فاضلاب زیرزمینی و… اشاره نمود.

همچنین با توجه به دو منظوره بودن کابل OPGW می‌توان علاوه بر محافظت از خطوط فاز حاوی جریان الکتریکی در برابر اتصال‌های کوتاه و جریان‌های صاعقه، از قابلیت فیبرهای نوری نیز در انتقال داده های صوتی و تصویری بهره جست و در مکان‌هایی که انتقال فیبرهای نوری از طریق کابل‌های زمینی دارای هزینه زیادی می‌باشد. (به عنوان مثال مناطق کوهستانی و…)، هزینه این امر را کاهش داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *