خدمات پس از فروش

دوربین ترموویژن

ترمو ویژن وسیله ای است که عیوبی که باعث تغییر در الگوی توزیع دمای سطح می‌شود را شناسایی می‌کند. ترموویژن در ایران با نام های دوربین حرارتی، گرما نگار، تصویر بردار مادون قرمز و گرمانگار اینفرارد نیز شناخته شده است.
طرز کار دستگاه ترموویژن به این صورت است که امواج مادون قرمز را به سطح جسم می‌تاباند و با آنالیز امواج مادون قرمز ساطع شده از تجهیزات، نقاط داغ را پیدا کرده و نمایش می‌دهد. با مقایسه دمای آن نقطه و دمای محیط و شرایط حاکم بر آن محیط، می توان میزان اهمیت نقطه مورد بررسی را سنجیده و برای رفع عیب آن اقدام نمود.

کاربرد دوربین ترموویژن

دوربین های حرارتی دارای کاربردهای مختلف، اعم از نظامی و غیر نظامی هستند و در ادبیات بین المللی، به تجهیزات با کاربرد دوگانه Dual-use technology معروف هستند. و ترموویژن ها با وضوح X480 و X640 را در سطح مقررات تسلیحاتی رده بندی می‌کنند. دوربین ترموویژن در ابتدا جهت مقاصد نظامی ساخته شد. اما به تدریج به ابزاری کاربردی در عملیات‌های آتش نشانی و… تبدیل شد. دوربین ترموویژن در برق جهت حصولت کار تکنسین‌های تعمیر و نگهداری خطوط و در صنعت ساختمان جهت آگاهی از نشت گرما و جلوگیری از اتلاف انرژی به کار می‌رود. همچنین این تجهیزات با نام تجاری دوربین دید در شب در اتومبیل های لوکس نیز کاربرد دارد. دوربین ترموویژن در پزشکی برای بررسی فعالیت‌های فیزولوژیک بدن، واکنش‌ها بدن مثلا تب و… نیز به کار می‌رود.

به طور کلی تکنولوژی ترموویژن‌ها در موادی همچون دوربین های دید در شب، برای بازرسی ساختمان در حیطه گرمایش و سرمایش و ممیزی انرژی، دوربین‌های جنگی و سلاح گرم، ترموگرافی پزشکی، دامپزشکی،تشخیص و تعمیر و نگهداری تجهیزات توزیع برق، از قبیل برج‌های ترانسفورماتور و پانل‌های توزیع، ستاره شناسی،تصویر برداری های شیمیایی، تست های غیر تخریبی Nondestructive testing، تصویر برداری هوایی، کاوش‌های باستان شناسی و جغرافیایی و… صدها کاربرد دیگر استفاده می‌شود.

 

دوربین ترموویژن

 

کاربرد ترموویژن در برق

به طور کلی و در یک نگاه مجمل دوربین‌های حرارتی در برق برای چک کردن عایق ها، بررسی افزایش دما در اتصالات محوری، بررسی گرمای بیش از حد در اتصالات، اختلال در اتصالات شبکه برق، پست‌های برق (ترانسفورماتورها، سیستم خنک کاری، تب چنجرها، اتصالات، رله ها و بریکرها)، بررسی تمام عیوبی که با افزایش دما همراه باشند استفاده می شوند.

کاربرد دوربین ترموگرافی ترموویژن در برق قدرت

  • چک کردن عایق ها
  • برسی افرایش دما در اتصالات محوری
  • برسی گرمای بیش از حد در اتصالات
  • اختلال در اتصلات شبکه برق
  • پست های برق (ترانسفورماتورها، سیستم خنک کاری، تب چنجرها، اتصالات، رله ها و بریکرها)
  • بررسی تمام عیوبی که با افزایش دما همراه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *