خدمات پس از فروش

تعمیر اینورتر هیوندای (HYUNDAI)

شرکت هیوندای گروهی از کارخانجات و سازمان‌های مرتبط به آن می‌باشد که توسط چونگ جو یونگ در کره جنوبی بنا شده است. نخستین کمپانی هیوندای در سال 1946 میلادی به‌عنوان یک کمپانی ساختمانی بنا ‌شد و در نهایت مجموعه هیوندای، تبدیل به بزرگ‌ترین کمپانی زنجیره‌ای کره جنوبی شد. کلمه هیوندای در زبان خود کره‌ای به معنی “تاز‌گی” می‌باشد.

 

اگر چه اکثر مردم در سراسر دنیا هیوندای را به ‌عنوان سازنده خودروهای لوکس می‌شناسند، اما هیوندای در بین فعالان حوزه برق الخصوص در زمینه اتوماسیون صنعتی به‌ عنوان یک برند باکیفیت و با قیمتی مناسب‌تر از رقبایی همچون اشنایدر و… می‌شناسند. هیوندای با شروع به تولید محصولات با کیفیت بالا و خدمات‌دهی بسیار خوب به مشتریان، در بخش سیستم‌های الکتریکی صنایع سنگین کار خود را آغاز کرد. خلاقیت در تولید محصولات این شرکت، سلاحی برای پیشرفت و تولید فنّاوری جدید شد.

 

اینورتر هیوندا

 

از جمله تجهیزات الکتریکی تولیدی این شرکت می‌توان به کلید اتوماتیک کامپکت، کلید اتوماتیک هوایی، کلید مینیاتوری، کنتاکتور، بی متال و کلید حرارتی اشاره کرد.

 

مدل‌های مختلف HYUNDAI در ایران:

محصولات اینورتر (VFD) شرکت HYUNDAI در ایران در سه گروه زیر ارائه می گردند.

 • مدل N700E
 • مدل N800S
 • مدل N800A
 • مدل N700 (مدل قدیمی)

مدل HYUNDAI Inverter N700 را می‌توان در بارهای مختلفی که نیاز به دقت دارند استفاده کرد.

اینورتر هیوندا N700E به نحوی طراحی شده است، که توانایی ارائه دو توان مختلف (heavy duty/low duty) را داشته باشند. برای مثال اینورتر 22 کیلوات سنگین کار هیوندای توانایی پوشش 30 کیلووات سبک کار را دارا می‌باشند.

 

تعمیر، نصب و راه اندازی اینورتر و سافت استارتر:

گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک با داشتن کادری مجرب، با تجربه و سابقه درخشان در زمینه تعمیر اینورتر و سافت استارتر کمک شایانی به صنعت نموده است. این شرکت مطابق با استاندارد های روز دنیا خدمات خود را به مشتریان ارایه می دهد. هم اکنون این شرکت در حال همکاری با معادن، صنعت سیمان، صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع فولادی، صنایع كاغذ و بسته بندی، آب و فاضلاب و … می‌باشد.

شرکت فنی مهندسی درخشش الکتریک با متخصصین با تجربه در زمینه آموزش، نصب، راه اندازی و پارامتر دهی و تعمیر اینورترها و سافت استارترها و همچنین با برگذاری دوره های آموزشی در داخل شرکت و محل کارخانجات، گامی بلند در جهت رشد و ارتقای صنایع کشور برداشته است.

اینورترهای HYUNDAI تعمیر، نصب و راه اندازی شده توسط گروه فنی مهندسی درخشش الکتریک:

اینورتر یکی از دستگاه‌های مهم صنعتی در خطوط تولید هر کارخانه صنعتی می باشد. به دلیل اینکه تعمیر اینورتر، احتیاج به تخصص و اطلاعات فنی الکترونیکی دارد. بهتر است حتما  دستگاه را برای تعمیرات، به افرادی با تجربه و با دانش الکتریکی بالا تحویل دهید، اگر تعمیر یک قسمت درایو به وسیله شخصی بدون تجربه، انجام شود، ممکن است باعث خرابی الباقی بردهای الکترونیکی و قطعات اینورتر شود، که همین قضیه باعث خرابی بعضی قطعات و حتی فیبره شدن بردهای الکترونیکی داخلی درایو شود. و دیگر این صدمات قابل تعمیر نباشد.

یکسری از اقدامات اولیه که هر فرد بدون تخصصی هم برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر به اینورتر انجام دهد را می‌توان در زیر نام برد که تا تحویل درایو به تعمیرگاه انجام داده شود:

یکی از عوامل مهم در حفاظت دستگاه اینورتر هیوندا از خرابی این است که حتما به توان باری که قرار است به درایو متصل شود توجه کنیم و درایو را متناسب با توان موتور و کاربری مورد استفاده  انتخاب کرد. وقتی که موتور متوقف شد و یا اینکه نمایشگر اینورتر خاموش شد، حتما برق ورودی دستگاه را قطع کنید. قبل از اینکه اقدامات لازم در بخش قدرت را انجام نداده اید نباید اینورتر را به برق وصل کنید.

 • در صورتی که یک اتصال کوتاه در بخش قدرت وجود داشته باشد و شما اینورتر را برق دار کنید ممکن است دچار حادثه شوید.
 •  یا اینکه آسیب جدی به اینورتر و تجهیزات دیگر وارد شود. پس مراقب باشید. قدم بعدی موتور را از درایو جدا کنید.
 • با شخصی که به تعمیرات اینورتر و خطاهای پارامتری درایو ها آشنایی دارد تماس بگیرید و خطاهایی که در نمایشگر دیده شده را اعلام کنید تا راهنمایی بیشتر به شما داده بشود.
خطاهای رایج در اینورترهای HYUNDAI:

اینورترهای HYUNDAI نیز همانند دستگاه‌هایی دیگر، یک سری ارور و فالت جنرال را در هنگام بروز مشکل در کی‌پد نمایش می‌دهد. از جمله خطاهای رایج می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • اضافه جریان E04
 • اضافه بار E05
 • اضافه ولتاژ E09
 • افت ولتاژ E09
 • فالت زمین E14
 • دمای بالا (OH)
 • و….

اینورتر HYUNDAIE

 

تعمیر اینورتر هیوندای در گروه فنی مهندسی درخشش:

اینورتر HYUNDAI مدل N700E

توان نامی :22KW

پس از بازدید اولیه و با مشکلات اعلامی توسط مشتری، معلوم شد که قسمت تغذیه درایو  دچار مشکل شده است. مشتری اعلام کرده بود که دستگاه بالا نمی آید.

هنگامی که مشتری اعلام می‌کند که دستگاه بالا نمی آید ممکن است، تنها مربوط به قسمت تغذیه درایو نباشد و حتی به باقی قسمت‌ها و بردهای  تغذیه هم آسیب زده باشد. که باید تمامی آن قسمت‌ها توسط تعمیرکار چک شود.

شرح گزارش تعمیر

بعد از اینکه درایو برای انجام تعمیر به کارگاه منتقل شد و اینورتر باز شد و با بررسی بیشتر قسمت تغذیه درایو گروه تعمیرگاه ما متوجه شدند که قسمت تغذیه سویچینگ و قطعه الکترونیکی IGBT دچار آسیب شده است. همچنین کارشناس تعمیرگاه هنگام تعمیر متوجه شد که بردهای الکترونیکی و قسمت های مختلف درایو توسط افرادی بدون تخصص دستکاری شده و همین عامل باعث این شد که زمان بیشتری برای تعمیر دستگاه  باید هزینه شود. این نکته در هنگام تعمیر بسیار قابل اهمیت است که برخی اوقات باعث میشود که حتی دیگر درایو قابل تعمیر نباشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *